Informacje i aktualności

Prof. Krzysztof Gutkowski o swoim programie wyborczym

Image

Ceniony lekarz, bezpartyjny kandydat do senatu RP prof. Krzysztof Gutkowski o swoim programie wyborczym.

Prof. Krzysztof Gutkowski to znany i szanowany lekarz, menadżer, naukowiec oraz wykładowca. To także kandydat w wyborach do Senatu RP z okręgu 56 obejmującego Rzeszów, powiat rzeszowski, Łańcut oraz powiat łańcucki. Człowiek, który w swoich postulatach wyborczych poruszył bardzo newralgiczne i istotne dla każdego z nas kwestie jakimi są ochrona zdrowia oraz edukacja.

- Motywem przewodnim mojej kampanii jest troska o nasze zdrowie. Priorytetowymi obszarami działania są zdrowie, nauka i edukacja. - Zaznaczał prof. Krzysztof Gutkowski w swej wypowiedzi podczas konferencji prasowej inaugurującej jego kampanię. Wskazał tym samym najistotniejsze sfery, którymi będzie zajmował się w pierwszej kolejności jako senator.

Podkreślał, że nadszedł czas, żeby zająć się naszym zdrowiemAby móc w trybie pilnym wprowadzić zmiany dotyczące systemu ochrony zdrowia, potrzebni są ludzie mający odpowiednią wiedzę i kompetencje. Osoby, które wiedzą, jak ów system funkcjonuje. To, czym powinien zająć się nowy rząd, sejm i senat to bardzo pilne zmiany w newralgicznym obszarze ochrony zdrowia. Jest bardzo wiele zaniedbańniedociągnięć oraz patologii. Trzeba je w trybie pilnym wyeliminować. 

- Będę starał się w trybie pilnym wprowadzać zmiany, właśnie w obszarze ochrony zdrowia. Dodawał. Wskazując na chęć wprowadzania ważnych dla nas zmian w celu naprawy systemu ochrony zdrowia, który jak wielokrotnie zauważał, nie funkcjonuje prawidłowo.

Prof. Gutkowski istotną rolę przypisuje również potrzebie zmian w systemie edukacji. - To, w jaki sposób potoczy się życie naszych dzieci w przyszłości i jaka będzie ich przyszłość, jest zależne od tego, jaką edukację przekaże im nasza szkoła. Funkcjonowanie naszej szkoły z kolei zależy od tego jak traktujemy nauczycieli. Trzeba rozpocząć poważny i rzetelny dialogNależy umożliwić środowiskom zajmującym się edukacją na rzeczywiste i prawdziwe jej kształtowanieTrzeba pozwolić, aby wypracowane nowe koncepcje, które są potrzebne, były wdrażane poprzez dialog. A nie w formie dyktatu, ignorancji i pogłębiania podziałów. - Zaznaczał prof. Krzysztof Gutkowski. Jego zdaniem wiele zmian czeka edukację. Podkreślał, że wie, jak tych zmian dokonywać.

Prof. Krzysztof Gutkowski to znany i ceniony lekarz. Jest jednym z najbardziej uznanych specjalistów w dziedzinie chorób wewnętrznych oraz gastroenterologii w Polsce. Jego wiedza i dorobek naukowy jest doceniany nie tylko w kraju, ale również za granicą. Prof. Gutkowski to także absolwent studiów podyplomowych „Zarządzanie Systemem Ochrony Zdrowia” na Wydziale Prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego. Stanowi to niewątpliwie ważny atut dla ubiegającego się o mandat senatora. Ponadto prof. Krzysztof Gutkowski to kierownik i wykonawca wielu projektów badawczych realizowanych w kraju oraz za granicą, co świadczy o jego bardzo dużej wiedzy i szerokich kompetencjach.

Źródło: Halo Rzeszów

Zobacz również

KOMITET HONOROWY WSPARCIA PROFESORA KRZYSZTOFA GUTKOWSKIEGO
Image

Komitet Wyborczy Wyborców
Profesora Krzysztofa Gutkowskiego

Adres:
ul. Herbowa 238
35-317 Rzeszów

Menu